top of page

Engineering en energiesystemen

Wij kennen de techniek doordat we ermee bouwen

De zes hoogwerkers, onze eigen accupakketten en het EPowerPack vormen de basis van onze specialisatie. Met Van den Berg Staalbouw verbinden we energie- en besturingstechniek aan constructie en fabricage, zodat ook de fysieke inpassing vanaf het eerste ontwerp wordt meegenomen.

Hoogvoltage en DC-DC-laden

We hebben praktijkervaring met 700 V DC-systemen en DC-DC-laadtechniek. Daarbij stemmen we spanningsniveaus, laadstroom, batterijmanagement en besturing op elkaar af. We ontwerpen hoe energie vanuit de beschikbare bron in het accupakket komt en hoe de verschillende delen van het systeem worden gevoed.

Zo past het laden bij de machine, de stroomvoorziening en het volgende inzetmoment.

Servosturing en eigen programmering

Een servogestuurde elektromotor kan zijn werking afstemmen op de gevraagde beweging en belasting. Wij integreren motor en drive en programmeren de regeling voor de concrete toepassing. Bij onze Aichi-retrofit is dit gekoppeld aan de hydraulische werkfuncties.

De aandacht ligt op gecontroleerd bewegen, voldoende vermogen tijdens het werk en het beperken van onnodig aandrijfvermogen tijdens wachten.

Hydraulische optimalisatie

We bekijken pomp, druk, debiet, ventielen en de werkcyclus als één geheel. Samen met hydraulische partners werken we uit welke aanpassingen nodig zijn om de elektrische aandrijving goed te laten samenwerken met bestaande functies.

Door de energievraag bij de functie zelf te verbeteren, ontstaat een betere basis voor de keuze van motorvermogen, accucapaciteit en laadstrategie.

Eigen LFP-accupakketten

Wij hebben LFP-accupakketten in eigen beheer ontwikkeld en gebouwd op basis van ingekochte cellen en componenten. Ons werk omvat de samenbouw, behuizing, elektrische verbindingen, beveiliging, batterijmanagement en integratie met de toepassing.

We beoordelen energie-inhoud, laad- en ontlaadvermogen, inbouwruimte, temperatuur en onderhoud samen. Ook bij de keuze voor een bestaand accupakket gebruiken we deze ervaring om de integratie goed te ontwerpen.

Mobiele opslag, vermogensverdeling en besturing

Met het eigen EPowerPack hebben we een mobiel energiesysteem ontworpen en gebouwd. Daarbij komen opslag, vermogenselektronica, aansluitingen en besturing samen. Onze ervaring met zonnestroom, laadvoorzieningen en vermogensregeling verbindt dit met de energievoorziening op een bedrijfslocatie.

Engineering tot en met ingebruikname

We werken van constructie en schema naar assemblage, bekabeling, programmering en testen. Voor frames, behuizingen en mechanische inpassing betrekken we Van den Berg Staalbouw. We stemmen de betrokken disciplines af op één technisch ontwerp.

Leg uw technische vraag aan ons voor

Bekijk onze maatwerksystemen

bottom of page